پاسارگاد گیت – شرکت دربهای اتوماتیک پاسارگاد –

logo_Pasargad
09123810848

راهبند بازویی

راهبندهای بازویی می توانند مانعی برای ورودی پارکینگ ها و راه های دسترسی حداکثر تا عرض 8 متر باشند. از این راهبند می توان برای کنترل ترافیک استفاده کرد. این راهبند از لوازم جانبی قدرتمندی ساخته شده که دارای قابلیت های ایده آلی از جمله تنظیم سرعت حرکت بازو مانع و … می باشد. راهبند بازویی نوعی مانع است که برای کنترل و ایجاد موانع در جلوی وسایل نقلیه استفاده می شود و یکی از رایج ترین انواع موانع است که در مکان های متعددی قابل استفاده است. شکل راهبند از نوع بازویی به صورت حرف L انگلیسی می باشد که در جلوی درها و در کنار حفاظ مکان های مذکور نصب می شود. راهبندها غالبا از دو نوع الکترومکانیکی و الکتروهیدرولیکی تولید می شوند.
 • راهبندهای الکترومکانیکی از یک سری قطعات مکانیکی تشکیل شده و مصرفی دارند به همین دلیل به آنها موانع کم تردد می گویند.
 • راهبندهای الکتروهیدرولیک به دلیل سیستم هیدرولیک سیستم مصرف بسیار کمی دارند و به آنها تردد نامحدود می گویند.
نمایش ویدیو درباره راهبند بازویی

راهبند بازویی چیست؟

بلوک های جاده برای سرعت بخشیدن به ترافیک و کنترل ورود و خروج استفاده می شود. این دستگاه محصولی است که عملکرد آن از دستی تا اتوماتیک می تواند متفاوت باشد. مانع اتوماتیک عملکردی بر اساس سیستم الکترومکانیکی یا هیدرولیک دارد. راهبندهای هیدرولیک به دلیل قیمت بالا نسبت به الکترومکانیکی در استفاده محدودتر هستند، اما باید توجه داشت که بهتر است از راهبندهای هیدرولیک برای استفاده در مکان هایی با تردد روزانه زیاد استفاده شود، به دلیل کارایی بالا که کارایی بالایی ندارد. گرما را احساس کنید.
به طور کلی می توان گفت که این دستگاه ها نه تنها در موارد امنیتی مورد استفاده قرار می گیرند، گاهی اوقات کسی آنها را نظارت نمی کند، فقط برای مدت کوتاهی مورد استفاده قرار می گیرند و پس از نزدیک شدن چشمی او به طور خودکار باز می شود. قیمت راهبند بر اساس عملکرد راهبند تعیین می شود و قیمت راهبند بازویی نسبت به راهبندهای دیگر به صرفه است ولی قیمت آن با توجه به برند، کشور سازنده میزان تردد آن متفاوت است.

انواع راهبند بازویی

راهبند ساده

راهبند ساده یکی از رایج ترین انواع راهبند است که برای ایجاد موانع در برابر وسایل نقلیه و کنترل تردد به ساختمان ها و مکان های مختلف از جمله ورودی بیمارستان ها، مجتمع های مسکونی، اداری و تجاری، پارکینگ های طبقاتی و سوپرمارکت ها استفاده می شود. راهروها و غیره را نصب می کنند.

راهبند فنسی(نردبانی)

یک گیت خودرو با قابلیت کنترل تردد نفر و برخی از حیوانات است این نوع راهبند بر روی راهبند الکتروموتور گیربکس مدل PRBV17G قابل نصب می باشد. در برخی از سازمان ها و مراکز مسیرهایی وجود دارند که کنترل تردد نفر یا حتی برخی از حیوانات و وسایل نقلیه به طور همزمان باید انجام شود.

راهبند تاشو

راهبند تاشو در محیط های سقف دار یا در ورودی های با سقف بیش از سه و نیم متر نصب می شود، زیرا هنگام جمع شدن بازو و اضافه شدن بدنه به بوم، سقف بیش از 3.5 متر لازم است از نظر لوازم جانبی نیز این راهبند تاشو بسیار کامل است و به بازار عرضه شد و دارای چشمی و ریموت کنترل می باشد.

راهبند بازویی اتوماتیک

راهبند بازویی اتوماتیک، کنترل تردد به طور کلی به دو دسته راهبندهای امنیتی و راهبند بوم تقسیم می شوند.راهبندهای بازویی اتوماتیک برای اهداف مختلف طراحی شده اند. مکان های مختلف مانند پارکینگ های مجتمع های مسکونی و اداری و پارکینگ های عمومی، سازمان ها، ورود به شهرهای صنعتی و …این راهبندها را می توان با انواع بوم ها مانند تلسکوپی، حصارکشی و تاشو 90 درجه و 180 درجه نصب کرد که امکان استفاده در مکان های مختلف را فراهم می کند.  
راهبندهای الکتروهیدرولیک، اگرچه در برخی موارد قوی تر از راهبندهای الکترومکانیکی هستند، بسیار گران تر هستند. این مدل های راهبند بیشتر وارداتی هستند و هزینه سرویس بالاتری نسبت به راهبندهای الکترومکانیکی دارند. راهبندهای الکترومکانیکی در حالی که در مدل های نامحدود تقریباً برابر راهبندهای الکترو هیدرولیک هستند اما قیمت مناسب تری دارند و گزینه بهتری برای خرید دارند.از آنجایی که این دستگاه ها از گیربکس برای انتقال نیروی موتور استفاده می کنند، ساختار آنها باید به گونه ای طراحی و ساخته شود که موتور و گیربکس بیشترین هماهنگی را با پشتی های دیگر خود داشته باشند.                 
 اینجا می خواهیم به برخی از ویژگی هایی که راهبند برقی باید داشته باشد اشاره کنیم:
یکی از ویژگی های مهم راهبند پارکینگ، قابلیت اتصال به انواع سیستم های کنترل ترافیک است. دستگاه های راهبند بازویی پارکینگ پاسارگاد قابلیت اتصال به انواع سیستم های کنترل تردد و استفاده از مجهزترین مدار فرمان تمام کانال را دارند. جنس بدنه چنین سیستم هایی باید از آلیاژهای فلزی با استحکام بالا ساخته شود. بدنه بالک اتوماتیک از فولاد ST52 ساخته شده است. رنگ راهبندها باید به گونه ای باشد که در شرایط آب و هوایی مختلف بیشترین مقاومت و بهترین کارایی را داشته باشد.
این سیستم ها باید بتوانند در دمای منفی 30 تا 80 درجه زیر صفر کار کنند. این سیستم ها باید از طریق مرکز مانیتورینگ و از راه دور قابل کنترل باشند. دسته های راهبند دارای کنترل از راه دور بی سیم و کنترل پنل محافظ هستند.

ویژگی های راهبند بازویی :

 • قابلیت انسداد مسیر از 3 تا 8 متر
 • می توان از آن برای هر نوع محیطی با هر شرایط آب و هوایی استفاده کرد
 • قابلیت اتصال دسته های بازو به تمامی وسایل کنترل تردد مانند دوربین های پلاک خوان
 • اتوماتیک و بدون نیاز به نیروی فیزیکی توسط نگهبان
 • امکان نصب باتری پشتیبان جهت استفاده در زمان قطع برق
 • امکان استفاده از میله پارکینگ تاشو با محدودیت ارتفاع و نرده های زیر پارچه
 • امکان نصب کنترل دکمه ای از اتاق نگهبانی

راهبند بازویی برقی

راهبندها می توانند تا 6 متر بوم داشته باشند و قابلیت نصب چشمی، فلاش و راهبند پر سرعت با سرعت باز و بسته شدن بسیار کوتاه 3 ثانیه برای ورود و خروج آسان را دارند. چراغ های LED هوشمند روی بدنه این راهبند امکان دیده شدن آن را در شب فراهم می کند.
برخی از برندهای راهبند بر روی بوم یا حتی بر روی بازویی در قسمت پشت یا بر روی نوار های ال ای دی موجود است که در حقیقت در شب به عنوان یک راهنما برای شما عمل می کند و در حقیقت به رانندگان این قابلیت را خواهد داد تا راهبند یا مانع مقابل خود را تشخیص دهند .

راهبند بازویی دستی

راهبند بازویی دستی، ساده ترین نوع بولارد است که برای مکان هایی با ترافیک بسیار کم و بدون برق استفاده می شود. راهنبد بازویی دستی به عنوان راهبند مسیر استفاده می شود، زیرا اپراتور نیاز به استفاده از نیرو برای باز و بسته کردن مسیر دارد.
موارد استفاده از این نوع راهبند: ورود و خروج از مراکز تفریحی (پارک، پارک، باغ هاو…)
از موارد متداول استفاده از راهبند بازویی دستی می توان به مکان های مختلفی مانند پارکینگ های عمومی، خوابگاه ها، هتل ها، فروشگاه های زنجیره ای، بزرگراه ها، موانع عوارضی و حتی مکان های سرپوشیده اشاره کرد. کنترل ترافیک در پارکینگ ها و مجتمع های آپارتمانی کاری چالش برانگیز و مهم است. برای این کار از نیروی کار و تجهیزات مختلف استفاده می شود. راهبند بازویی دستی راه را برای افراد غیرمجاز مسدود می کند و این می تواند به صورت دستی یا خودکار انجام شود. معمولا از مواد خام فولاد و آلومینیوم در ساخت تکیه گاه بازو استفاده شود. قیمت راهبند بازویی دستی بسته به جنس بدنه متفاوت است. این ماده به دلیل مقاومت و وزن مناسب مورد استفاده قرار می گیرد.

راهبند بازویی دستی

مزایای راهبند بازویی

 • بدون نیاز به نیروی کار، جریان خودروها را به صورت شبانه روزی کنترل کنید.
 • صدور مجوز ورود و خروج فقط برای خودروهای ثبت نامی و مجاز.
 • توانایی پاسخگویی به حجم ترافیک بالا و حتی نامحدود.
 • حفظ امنیت بیشتر ساختمان ها و محیط های عمومی و خصوصی با نصب تجهیزات امنیتی مانند دوربین مدار بسته، اعلام حریق و سیستم های اطفای حریق.
 • قابلیت کنترل ورود و خروج از راه دور با رادار، اینترنت، موبایل و … بدون حضور.
 • امکان نصب و استفاده از حسگرهای اولتراسونیک در محفظه سیستم برای تشخیص اجسام کوچکتر از وسایل نقلیه. این فناوری مانع از بسته شدن مانع در زیر تیر می شود و احتمال بروز حوادث ناخواسته در اثر برخورد بوم به مانع را کاهش می دهد

راهبند بازویی هیدرولیکی

مزایای راهبند بازویی هیدرولیکی

 • یکی از نکات مهم راهبند بازویی هیدرولیک، استحکام بالای راهبند بازویی است که امکان استفاده از پارچه تا طول 8 متر را برای این نوع سد معبر فراهم می کند.
 • یکی دیگر از مزایای راهبند بازویی هیدرولیکی، قابلیت تنظیم خطی سرعت در حرکت رفت و برگشت جداگانه است. برخی از مدل های این نوع راهبند قابلیت تبدیل شدن به راهبند بازویی هیدرولیک با سرعت بالا را دارند.
 • یکی از مهمترین ویژگی های راهبند بازویی هیدرولیک، تردد نامحدود است.

راهبند اهرمی یا بازویی

راهبند بازویی هیدرولیک یک راهبند اهرمی است که مکانیزم حرکت آن توسط یک یونیت هیدرولیک متشکل از موتور، پمپ و مخزن روغن فعال می شود. عملکرد راهبند بازویی هیدرولیک به این صورت است که با پمپاژ روغن یک حرکت خطی روی جک هیدرولیک اعمال می شود و این حرکت خطی با یک قطعه میل لنگ خودرو به حرکت چرخشی تبدیل می شود و در نهایت راهبند بازویی هیدرولیکی را به حرکت در می آورد.
تکنیک های عملکردی مختلفی در راهبندهای هیدرولیکی استفاده می شود. در ابتدای این فناوری ها، نوع الکترومکانیکی قرار دارد که به دلیل قیمت مناسب و کارایی گسترده، همواره با استقبال خوبی مواجه می شود. نوع عملکرد این نوع راهبند به صورت دنده ای بوده و از مزایای آن می توان به قیمت مناسب و آسیب کم در برابر موانع اشاره کرد. البته لازم به ذکر است که راهبندهای مکانیکی به استثنای برخی برندها دارای تردد محدودی هستند، اما راهبندهای هیدرولیک نوع دوم این موانع هستند که با فشار روغن کار می کنند و از مزایای آن دوام و طول عمر می باشد و در بالا به آن اشاره شد. همچنین این راهبندهای هیدرولیکی به دلیل نوع شغلی که دارند می توانند ترافیک نامحدودی را برای کاربران فراهم کنند.
راهبند هیدرولیک نوعی راهبند جاده ای است که امکاناتی را برای کنترل و تنظیم تردد وسایل نقلیه فراهم می کند. رایج ترین راهبندهایی که تقریباً در همه جا قابل استفاده هستند، راهبند بازویی یا راهبند بوم نامیده می شوند. این نوع راهبندها وظیفه تنظیم و کنترل ترافیک را بر عهده دارند و قدرت بازدارندگی چندانی ندارند. دسته های بازو محدودیت امنیتی ندارند، اما استهلاک بیشتری نسبت به نوع ایمنی دارند. به همین دلیل، انواع مختلفی از تکیه گاه ها متناسب با محیطی که در آن استفاده می شود، وجود دارد.

بوم یا میله بازویی یک شفت عمودی 1 متری است که به زمین ثابت می شود و به طول 2-8 متر که به صورت افقی روی شفت نصب می شود. مدل های اهرمی در نوع خود محبوب ترین هستند و این قیمت مانع مطلوب تر است. لازم به ذکر است که به دلیل طول وینچ یا بوم ممکن است در مقابل بادهای شدید به صورت پیچشی (سخت ترین نوع کشش) در پایه دچار کشش شود، بنابراین نصب دیوارپوش باید با احتیاط کامل انجام شود. در پایان کار یک آموزش کلی در مورد نصب راهنبد بازویی می گذاریم که پیشنهاد می کنیم بررسی شود. یکی از بهترین ویژگی های راهبند بوم سرعت بالای آن است که از پارکینگ های عمومی تا باجه های عوارضی شلوغ قابل نصب است. این پانل معمولاً از آلومینیوم با مقاطع گرد و مستطیلی ساخته شده است و در برابر طوفان و باد مقاوم است تا در شرایط سخت تاب نخورد.
راهبندهای اهرمی معمولاً دو نوع هستند
1-میله آلومینیومی معروف به تلسکوپ که طول آن از
2-نوع تاشو
راهبندهای اهرمی برای مکان هایی که محدودیت ارتفاع وجود دارد، مانند ورودی پارکینگ یک مرکز خرید که پارک خودرو در زیر زمین است، استفاده می شود.

قفل اهرمی ساختار و طراحی خاصی دارد. مانع بوم مانند یک تیر عمودی 1 متری است که روی زمین و یک بوم 2.8 متری به صورت افقی روی آن ثابت شده است. جرثقیل اتوماتیک به دلیل کارایی بالا به عنوان متداول ترین سد در اماکن عمومی استفاده می شود. هنگام نصب بولارد بوم موتوری باید بسیار مراقب باشید زیرا ممکن است بوم در اثر باد شدید کشیده یا شکسته شود.

راهبند بازویی چگونه کار می کند؟

مانع پارکینگ به عنوان ابزاری برای کنترل عبور و مرور ساختمان ها استفاده می شود. انجام انواع آنها به راحتی امکان پذیر است. به این ترتیب با بالا و پایین رفتن مسیر حرکت برای جهت یابی باز می شود. موانع عموما در مدل های دستی و اتوماتیک ساخته می شوند. در اینجا سعی داریم انواع اتوماتیک را معرفی و مقایسه کنیم تا در نهایت بتوانید به راحتی آنها را خریداری کنید. از ادغام این سیستم با سایر محصولات کنترل تردد می توان برای افزایش امنیت و سهولت ثبت نام و کنترل تردد استفاده کرد. وظیفه اصلی این ابزار کنترل ترافیک خودروها است. برخی از جان پناه ها حفاظت بالایی برای ورودی ها ایجاد می کنند که می توان آنها را به عنوان ستون یا ستون در نظر گرفت. معمولاً انتظار نمی رود این محصول از بالابر پارکینگ کار کند. زیرا در صورت استفاده از جک درب اتوماتیک تردد به کندی انجام می شود و در صورت تردد زیاد عمر دستگاه بسیار کوتاه خواهد بود.

انواع راهبند اتوماتیک بازویی بر اساس بازو

راهبند بازویی به دو دسته راهبند هیدرولیک و راهبند الکترومکانیک تقسیم می شود. سیستم های الکترومکانیکی پرکاربردتر و ارزانتر هستند و سیستم هیدرولیک گرانتر و در محدوده های وسیع تری به کار برده می شود.
اگر راهبند در کنار در ورودی نباشد، به راحتی می توانید بدون هیچ مجوزی وارد محل شوید که به دلیل مسائل امنیتی باید درجلوی در نصب شود. اگر کسی برای کنترل تردد در محل باشد، ماشین و شخصی که می خواهد وارد شو و همچنین منطقه را بررسی می کند، اگر مشکلی وجود نداشته باشدراهبند  را باز می کند اما اگر مشکلی باشد مانع ورود شخص می شود.
راه بندها از نظر کارایی و نوع سیستم محرکه به دو نوع الکترومکانیکی و هیدرولیکی تقسیم می شوند که در آنها میزان تردد الکترومکانیکی در هر ساعت کمتر از نوع هیدرولیک است. قطعات هیدرولیک دو نوع ترافیک متوسط ​​و ترافیک نامحدود با استفاده از فناوری های خاص هستند که می توانند ترافیک مداوم و بدون وقفه ایجاد کنند.

 • هیدرولیکی
 • الکترومکانیکی

به همین منظور راهبند ها در مدل های گوناگون با کارایی متفاوتی و طراحی و استفاده شده اند که شامل موارد ذیل می گردد.

انواع راهبند اتوماتیک بازویی بر اساس بازو

راهبند بازویی اتوماتیک

این نوع راهبند دارای بدنه اصلی و بازو متصل به آن است که به صورت خودکار بازو را با زاویه 90 درجه باز و بسته می کند. این نوع راهبند برای عرض های تا 8 متر استفاده می شود و فقط برای کنترل تردد استفاده می شود. از اصول مهم و اولویت هر پارکینگ هوشمندی امروزی استفاده از راهبندهای بازویی، راهبندهای ستونی، راهبند زنجیری، راهبندهای میله ای اتوماتیک و… می باشد.
استفاده از راهبند بازویی در ورودی های پارکینگ هوشمند از هر نوع آن مانند راهبندهای بازویی اتوماتیک، باعث می شود شما یک مانع برقی و اتوماتیک در ورودی و خروجی های پارکینگ هوشمند داشته باشد. شما با نصب راهبند بازویی کنترل تردد پارکینگ را جامعیت بهتری می بخشید و به نحوه چشمگیری امنیت را افزایش می دهید.

انواع راهبند بازویی پارکینگ

راهبندها مدل های مختلفی دارند که هر کدام قیمت و ویژگی های خاص خود را دارند. این تنوع انتخاب  راهبند مناسب را دشوار می کرد. شرکت درب های اتوماتیک پاسارگاد با توجه به نیازهای مختلف، بهترین راهبند بازویی را طراحی و تولید می کند تا مشتریان پس از خرید راهبند با قیمت مناسب، نگران کنترل تردد نباشند. در مراکز خرید، بیمارستان ها، مناطق مسکونی و پارک هایی که بسیار شلوغ و پر از ترافیک هستند، باید از راهبند استفاده کرد. در واقع موانع پارکینگ تجهیزات بسیار مهمی هستند که به صورت خودکار یا دستی عمل می کنند و میزان ترافیک را کنترل می کنند.
یکی از محصولات پرطرفدار در بین مشتریان بالقوه، راهبند است که به دلیل نصب و کارایی سریع، بیشترین سفارش را دریافت کرده است. همچنین راهبند در دو نوع ساده و اتوماتیک موجود است و شما بر اساس بودجه خود حق انتخاب خواهید داشت. در واقع راهبند بازویی که در تصویر مشاهده می کنید دارای بازوی آلومینیومی است که در برابر آب و هوا مقاوم است و از نظر ظاهری تغییر نمی کند. به عبارت دیگر به دلیل سبک بودن آلومینیوم فشار کمتری برای حرکت به موتور وارد می شود و در نتیجه سرعت باز و بسته شدن افزایش می یابد.

قیمت راهبند بازویی

قیمت مانع بر اساس نوع عملکرد و میزان کارکرد تعیین می شود. قیمت انواع هیدرولیک بالاتر از مدل های الکترومکانیکی است. همچنین بازدید نامحدود می تواند قیمت موانع پارکینگ را تغییر دهد. البته برند و کشور سازنده نیز در قیمت گذاری تاثیرگذار است. به عنوان مثال، برندهای ایتالیایی یا آلمانی محصولات گران قیمتی ارائه می دهند. 
راهبند بازویی یکی از محصولات پرطرفدار در بین مشتریان است که به دلیل سرعت نصب و کارایی بیشترین درخواست ها را داشته است. همچنین بوم بازو در دو نوع ساده و اتوماتیک موجود است و شما بر اساس بودجه خود حق انتخاب خواهید داشت. در واقع راهبند بازویی دارای بازوی آلومینیومی است که در برابر آب و هوا مقاوم است و از نظر ظاهری تغییر نمی کند. به عبارت دیگر به دلیل سبک‌تر بودن آلومینیوم فشار کمتری برای حرکت به موتور وارد می شود که در نتیجه سرعت باز و بسته شدن افزایش می یابد.

نصب راهبند بازویی

برای نصب تجهیزات راهبند، فضای مورد نیاز برای نصب دستگاه و متعلقات آن بسته به ابعاد کار متفاوت است. بنابراین، راهبندها بهترین روش را انتخاب می کنند. هنگام نصب حفاظ باید به دو نکته کلی توجه کرد. اول اینکه محل نصب راهبند باید شرایط مساعدی داشته باشد و نکته دوم اینکه روش نصب راهبند باید به درستی انجام شود. به عنوان مثال برای نصب راهبند باید نکات زیر کاملا در نظر گرفته شود محل نصب نباید در محل عبور آب یا در باغ باشد. اگر کابل های سقفی یا شاخه های درخت از فضای بالای تجهیزات یا شفت عبور می کنند، باید محل نصب را تغییر داد یا موانع را برطرف کرد تا شفت در حالت عمودی با آنها برخورد نکند. با در نظر گرفتن حرکت عابران پیاده (محل نصب باید به گونه ای باشد که عابر از پشت مانع حرکت کند نه از انتهای ستون تا احتمال برخورد ستون با عابران کاهش یابد). محل نصب باید تا حد امکان به اتاق نگهبان نزدیک باشد.
نصب راهبند بازویی یک کار تخصصی است زیرا اگر از بهترین مارک استفاده شود اما نصب به صورت غیر اصولی و غیر استاندارد انجام شود، بزودی از کار می افتد و نیاز به تعمیر دارد. برای نصب راهبند می توانید با کارشناسان شرکت پاسارگاد تماس بگیرید و در پروژه های خود از نصاب های متخصص استفاده کنید. این گروه ارائه دهنده انواع راهبند اعم از راهبند پارکینگ، راهبند تیرک و … می باشد که با این مجموعه می توانید انواع راهبند و سایبان برقی را خریداری کنید.

انواع راهبند اتوماتیک بازویی

موانع بوم اتوماتیک رایج ترین نوع راهبندها هستند.
این وسایل را در ورودی و خروجی اکثر پارکینگ ها و ادارات استفاده می شود. این دستگاه‌ها راه‌حل ایده آلی برای کنترل عبور و مرور خودروها از مبادی ورودی و خروجی هستند.
راه‌بندهای جدید خودکار موجود در بازار می‌توانند به سیستم‌های کنترل تردد مختلف مانند سیستم پلاک خوان، سیستم علامت‌خوان یا لوپ دیتاکور متصل شوند و نظارت دقیق‌تری بر تردد خودروها داشته باشند و از سوی دیگربه سیستم تردد خودروهای عابر پیاده هوشمند نیز متصل می‌شوند.
راهبند  برقی اتوماتیک مختلفی برای مکان های متعدد طراحی شده است که در نوع بازو با یکدیگر متفاوت هستند. به عنوان مثال برای مکان هایی با محدودیت ارتفاع، راهبند اتوماتیک  در هر دو مدل در زوایای 90 درجه و 180 درجه طراحی شده است تا بازو یا بوم از وسط تا شود و به سقف برخورد نکند.

انواع راهبند اتوماتیک بازویی

راهبند بازویی هیدرولیکی و نصب آن

راهبندهای هیدرولیک برای ترافیک زیاد یا نامحدود ساخته می شوند. سیستم عامل این نوع بافل شباهت زیادی به بافل های الکترومکانیکی دارد با این تفاوت که موتور این دستگاه از روغن برای بالا و پایین بردن بوم استفاده می کند که باعث کاهش مصرف دستگاه می شود و سرعت کار می تواند بسیار بالا باشد. از راهنبدهای هیدرولیک می توان برای عوارض و پارکینگ های پرتردد استفاده کرد، جایی که مدل های الکترومکانیکی ممکن است بیش از چند روز دوام نیاورند. ولتاژ کار موتور دیافراگمی هیدرولیک 24 ولت و 220 ولت است، مدل 24 ولت دارای مزیت تردد بیش از حد و کارکرد با برق اضطراری است.

قیمت راهبند بازویی و خرید راهبند بازویی

قیمت راهبند بازویی به عوامل مختلفی بستگی دارد که از مهمترین آنها می توان به برند و کیفیت راهبند و میله و لوازم جانبی آن اشاره کرد. از عوامل دیگر می توان به تردد در روز و شب، عرض و ارتفاع محل نصب راهبند، طول بازو و مدل بازوی راهبند اشاره کرد. لازم به ذکر است که نحوه و کیفیت نصب تسمه بازو تاثیر بسزایی در قیمت نهایی کار دارد زیرا نصاب باید در نصب از مواد مصرفی مرغوب استفاده کند و در هنگام نصب تجهیزات راهبند بازو دقت و حساسیت لازم را به کار گیرد. . نصب باکیفیت و استاندارد باعث کاهش مصرف و افزایش طول عمر میل بازو می شود و مصرف کننده مجبور به پرداخت هزینه های اضافی برای تعمیر نخواهد بود.
در حالی که راهبندهای الکتروهیدرولیک در برخی موارد ظرفیت بالاتری نسبت به سدهای الکترومکانیکی دارند، قیمت آنها بسیار بالاتر است. این مدل سدها بیشتر وارداتی بوده و هزینه سرویس بالاتری نسبت به سدهای الکترومکانیکی دارد. در حالی که راهبندهای الکترومکانیکی تقریباً با راهبندهای الکتروهیدرولیک در مدل های نامحدود برابری می کنند، قیمت مناسب و گزینه بهتری برای خرید دارند.