پاسارگاد گیت – شرکت دربهای اتوماتیک پاسارگاد –

logo_Pasargad
09123810848

پروژه های شرکت درب‌های اتوماتیک پاسارگاد

راهبندها تجهیزاتی هستند که در مکان هایی با عبور ومرور بالا استفاده می شوند که عمدتاً ورودی کارخانه ها، مجتمع های بزرگ، جاده های عوارضی و پارکینگ های عمومی هستند. تقسیم بندی کلی راهبندها از دو منظر انجام می شود. روش اول نوع کار و ظرفیت و روش دوم سیستم درایو داخلی است. از نظر نوع کارکرد یا به زبان بهتر عملکرد راهبند  به دو نوع راهبند اهرمی و راهبند ستونی تقسیم می شود.

نمونه پروژه انواع راهبند در سراسر کشور

راهبند یکی از شاخه های سیستم های امنیتی عبور و مرور به شمار می رود. راهبندها تجهیزاتی هستند که به منظور کنترل تردد و انتخاب در ورود و خروج خودرو و یا اشخاص به کار می رود، که به صورت افقی یا عمودی به وسیله یک پایه متصل بروی زمین ویا مخفی شده در سطح زمین عمل می کنند و یک ارتفاع مشخص از سطح زمین دارند که از آن برای مسیر ورودی مکان های مختلف استفاده می کنند.

انواع راهبند بازویی

راهبند بازویی متداول ترین، پرکاربردترین و ارزان‌ترین نوع راهبند می باشد و اینگونه عمل می کند که یک دکل به ارتفاع تقریبی ۱ متر به روی زمین به صورت قائم نصب شده و یک اهرم به طول های گوناگون مثلا از دو متر تا ۸متر مسیر عبور خودرو ها را محدود می کند.
راه‌بندهایی که درگذشته استفاده می‌شد با استفاده از نیروی فیزیکی بالا و پایین می‌رفت یا به‌اصطلاح دست بودند؛ اما باگذشت زمان تمام وسایل اتوماتیک شدند و راهبندهای بازویی دستی به راهبندهای بازویی اتوماتیک تبدیل شدند.
همان‌گونه که از نام راهبند بازویی اتوماتیک مشخص است با برق به‌راحتی بالا و پایین می‌رود و با استفاده از ریموت کنترل نیازی استفاده از آن بسیار آسان‌تر شده و همچنین استفاده از راهبند اتوماتیک احتمال آسیب یا تصادف کاهش می‌یابد. به‌این‌ترتیب وقتی ماشین از جلو وارد می‌شود، به‌طور خودکار حالت افقی (در ریل بوم) پیدا می‌کند و پس از عبور ماشین دوباره پایین می‌آید.

راهبند فنسی

راهبند فنسی وسیله ای است که در صورت لزوم و در صورت صدور مجوز از طریق سیستم امنیتی نرده راه را بسته و باز می کند. استفاده از این محصول در ورودی بیمارستان ها، ارگان های دولتی، دانشگاه ها و سایر اماکن و حتی مجتمع های مسکونی تحت نظارت و کنترل نگهبان و فرد حاضر در ساختمان می باشد. این محصول معمولاً با استفاده از کنترل از راه دور بالا و پایین می رود. امروزه در ساختمانهای واقع در سطح شهرها و مناطق، پس از اتمام مراحل ساخت، پیمانکار ابتدا یک راهبند را خریداری و نصب می کند تا از ورود هر کسی جلوگیری کند. دلیل استفاده از راهبند فنسی در اماکن دولتی مسائل امنیتی است.
امروزه در ورودی های بسیاری از مراکز خرید، ادارات و سازمان ها در شهر از راهبند فنسی استفاده می شود. هدف استفاده از راهبند فنسی جلوگیری از عبور و مرور وسایل نقلیه غیر مجاز و افزایش ایمنی است که در ابعاد و طرح های مختلف ساخته می شود تا بتوانید بر اساس عرض مسیر و شرایط نصب مدل مناسب را انتخاب کنید. راهبند فنسی بر اساس نوع سیستم محرکه به دو گروه الکترومکانیکی و هیدرولیک تقسیم می شوند. هر دوی اینها ویژگی های عملکردی خاصی دارند و برای استفاده در شرایط کاری خاص مناسب هستند.

راهبند تاشو

در واقع راهبند تاشو که به راهبند پارکینگ نیز معروف است برای تنظیم محیط و کنترل ترافیک استفاده می شود. لازم است بدانید که این دستگاه در تمامی پارکینگ های با محدوده ارتفاع سقف قابل استفاده است. همانطور که بهتر می دانید هر پارکینگی باز نیست و در برخی مکان ها مانند مجتمع های دارای پارکینگ چند طبقه، از طرفی کنترل تردد برایشان اهمیت زیادی دارد، این وسیله بهترین گزینه ممکن است.
در مورد سطح امنیتی این نوع راهبند باید بگوییم که برای ورود و امنیت افراد بسیار مهم است، مناسب نیست زیرا مقاومت کافی برای جلوگیری از ورود خودروها را ندارد و بنابراین اگر شخصی بخواهد دور بزند.  نکته ای که در هنگام خرید راهبند تاشو باید به آن توجه کرد، شرایط محیطی است که می خواهید از این دستگاه استفاده کنید. به عبارت دیگر، محیط مانند وزن و طول عمر چقدر اندازه گیری می کند؟ آیا موقعیت تحت پوشش است یا خیر؟ همچنین شکل جاده چگونه است؟ در ادامه به توضیح هر یک از این موارد می پردازیم.